Конкурс грантів для неприбуткових організацій в рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей ВПО в м.Києві та Одеській області», який реалізується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за фінансової підтримки Європейського Союзу, завершено. З майже півсотні заявок до підтримки було відібрано 13 проектів:

 • «KidsHub - простір інтеграції та розвитку дітей та батьків переселенців у Києві»: сприяння розвитку та інтеграції дітей і батьків переселенців у місцевій громаді Києва шляхом залучення їх до активної участі у заходах з реалізації інноваційних проектів додаткової освіти та профорієнтації дітей.

Громадська організація «Кримська діаспора»,  м.Київ

 • «Сприяння інтеграції родин, дітей і підлітків з числа ВПО як запорука здоров’я громади»: Сприяння соціальній інтеграції родин ВПО, особливо дітей і підлітків, у новій для них громаді Дарницького району м. Києва, подолання бар’єрів, налагодження соціальної взаємодії та комунікацій між приймаючою громадою та ВПО через активну спільну участь у соціально значущій діяльності громади.

Громадська організація «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив», м.Київ

 • «Ми зможемо»:Впровадження моделі соціальної інтеграції дітей та підлітків, включаючи ВПО, в період переходу їх до самостійного життя за програмою «Як стати успішним» на прикладі роботи міського молодіжного клубу.

Благодійна організація « СІМ`Я», м.Одеса

 • «Під дахом»: Створення клубу позашкільної та додаткової шкільної освіти для дітей та підлітків ВПО з залученням місцевих однолітків.

Благодійна організація “Благодійний фонд “СВОЇ”, м.Київ

 • «Центр творчої молоді «Sharkspen.ua»: поширення обізнаності щодо реалізації та захисту прав дітей у громадах шляхом створення актуального молодіжного видання силами самої молоді м.Києва та Одеської області, включаючи ВПО.  

Громадська організація «Кримська правозахисна ініціатива», м.Київ

 • «Від порозуміння до добросусідства»: Сприяння налагодженню порозуміння, взаємодопомоги, взаємопідтримки та добросусідських відносин між дітьми, які вимушено переїхали з зони проведення АТО в м.Київ та Одеську область і дітьми з сімей місцевих громад (діти військовослужбовців, волонтерів, дітьми з ПС та ДБСТ), шляхом організації спільної діяльності на базі дитячого табору «Лісова Застава» та розвитку його інфраструктури (Київська обл., Вишгородський район, смт. Димер).

Благодійна організація «Всеукраїнський благодійний фонд «За право на життя», м.Київ

 • «Успішні та дружні»: Сприяння інтеграції та розвитку молоді ВПО у нових громадах шляхом залучення їх до активної участі в заходах на базі молодіжного клубу разом з місцевими однолітками, проведення комплексних тренінгів з розвитку особистості.

БО « Міжнародний благодійний фонд гарних справ», м.Київ

 • «Проведення спортивно-розважальних міжшкільних змагань серед школярів міст Южне, Чорноморськ та Білгород-Дністровськ ( Одеська обл.) в рамках ІІ етапу всеукраїнських змагань KidsAthleticsGames»: сприяння інтеграції та розвитку дітей із числа ВПО шляхом залучення їх до активних занять фізичною культурою і спортом, здорового способу життя разом з місцевими однолітками.

Благодійна організація «Спорт заради миру», Одеська область

 • «Ком’юніті центр для дітей та молоді»: створення комфортного простору для інтеграції та всебічного розвитку дітей та молоді з числа ВПО та їх місцевих однолітків у місцевій громаді міста Києва.

Громадська організація «Молодіжна організація «Відрада», м.Київ

 • «Створення центру денного перебування дітей та сімей з числа ВПО в м. Подільськ Одеської області»:  створення умов для належного функціонування та розвитку сімей з дітьми, як учасників АТО, так і ВПО, забезпечення належного розвитку та захисту прав дітей.

Громадська організація «Одеський обласний осередок ліги соціальних працівників України», Одеська область

 • «Адаптація та інтеграція підлітків з числа ВПО в рамках діяльності підліткового клубу «TeenerZone»: забезпечення інтеграції та соціальної адаптації підлітків ВПО шляхом діяльності підліткового клубу із застосуванням різноманітних стратегій та практик активної участі молоді у вирішенні власних проблем.

Громадська організація «ЕЛЕОС-УКРАЇНА», м.Київ

 • Проект інтеграції дітей ВПО «Ми єдині»: Забезпечення психосоціальної інтеграціїта розвитку дітей ВПО з особливими потребами у місцевих громадах шляхом їх залучення до творчості та активної участі у заходах обласного Центру психосоціальної підтримки дітей ВПО, знайомства з етнокультурним розмаїттям місцевих громад.

Громадська організація «Асоціація «Ренесанс Одеси», м. Одеса та Одеська область

 • Центр творчого розвитку та психологічної реабілітації дітей з числа внутрішньо переміщених осіб «Крок до майбутнього»: створення  центру творчого розвитку та психологічної реабілітації дітей з числа ВПО на основі індивідуальної та групової роботи з дітьми, забезпечення умов для їх творчості, проведення індивідуальних консультацій психолога, тощо. До роботи центру в першу чергу буде залучено дітей з місць компактного проживання ВПО.

Благодійна організація «Благодійний фонд розвитку Національної бібліотеки України для дітей», м.Київ

Вітаємо переможців та запрошуємо всіх зацікавлених до співпраці!

Про це 15 грудня предствники державних та недержавних соціальних установ дискутували у Мистецькому Арсеналі під час креативного форуму: «Діти – ВПО: пошук майбутнього».

Організаторами форуму стали МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» спільно з кафедрою соціальної реабілітації та  соціальної педагогіки Київського Національного університету  ім. Тараса Шевченка.

Захід спрямований на привернення уваги молоді до проблем своїх однолітків, які постраждали від війни та залучення до вироблення спільних рішень. Під час форуму кожен не просто відчув себе у ролі дитини, соціального працівника, представника НГО чи суспільства. Після інтерактивної частини учасники аналізували отриманий досвід та обговорювали конструктивні моделі допомоги внутрішньо переміщеним особам.

15442214 1170337559715012 7597759503613952005 n

Наразі МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я», за підтримки Європейського Союзу, реалізує проект «Нова Оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей у місті Києві та Одеській області» Діяльність проекту спрямована на покращення  психосоціальної  підтримки внутрішньо переміщених дітей та їх інтеграції до місцевих громад у місті Києві та Одеській області.

15578470 1170337449715023 7771012694459344919 n

У рамках проекту «Нова оселя» діти займаються тією діяльністю, яка цікава саме їм, а не нав'язана кимось із дорослих. Тут, діти самі стають генераторами ідей і самі ж їх впроваджуватимуть. Не бояться висловити свою думку, бо їх завжди почуть і зрозуміють. А це допомагає їм швидше інтегруватися в суспільство, навчитися приймати рішення та нести за них відповідальність.

8-10 грудня у Києві відбувся семінар на тему: «Створення та організація діяльності у громадах осередків позашкільної роботи з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах». Захід був організований МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) у партнерстві з нідерландською Фундацією «Міжнародна ініціатива з розвитку дітей» (ICDI) за фінансової підтримки ЄС у рамках проекту «Нова оселя».   

15400382 1225901317498274 9008423305819378476 n                                           

Цей семінар став черговим заходом, який провели для розвитку професійних компетенцій надавачів послуг щодо створення та організації діяльності осередків, орієнтованих на потреби дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.      

15355835 1163301420418626 5903917882864498893 n                                                   

Спікери Маттайс Еувема – директор ICDI та Рутгер ван Оденховен – старший керівник з реалізації програм ICDI ознайомили учасників з європейським досвідом створення та організації діяльності Центрів «Nest» та основними підходами до роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Учасники дізналися про методи та практики залучення громади до підтримки та розвитку діяльності осередків для дітей.              

15393021 1163301610418607 1988624319969001522 o         

Під час останнього дня тренінгу, 10 грудня, учасники відвідали виставку під назвою «Як тебе звати?» у Мистецькому Арсеналі. Цей захід присвячений проблемам соціальної адаптації та інтеграції сімей внутрішньо переміщених осіб.

           15350645 1165564403525661 7765978367516956967 n

Після закінчення екскурсії експозицією, учасники семінару продовжили обговорення принципів та методів роботи з дітьми та сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, зокрема з дітьми та сім’ями ВПО у форматі напівструктурованого дискусійного клубу в рамках експозиції виставки.   Що до вражень від семінару, то очікуванння переважної більшості учасників цілком виправдались. Лише двое учасників оцінили зміст семінару як «добрий», решта вважають його «відмінним». Коментуючи зміст, учасники відмітили його доступність, зрозумілість, різнобічність, наповненість.

 

15193506 1156620404420061 5822065473280822129 n

Щороку, відповідно до рішення ВООЗ та рішення Генасамблеї ООН, прийнятими 1988 року, 1 грудня відзначається Всесвітній день солідарності з ВІЛ-інфікованими.

Мета цього заходу - підвищення обізнаності населення про ВІЛ/СНІД та демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії. У наслідок військового конфлікту на сході України значно підвищився ризик передачі вірусних захворювань, в тому числі ВІЛ та СНІДу.

Тому, сьогодні одним з найжаливіших є питання попередження подібних захворювань шляхом поширення інформації з питань профілактики ВІЛ-інфекції та підвищення рівня відповідальності громадян за власне здоров’я. Адже якщо ти маєш інформацію - ти захищений.

children

20 листопада cвітова спільнота традиційно відзначає Всесвітній день дитини. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам запровадити святкування Всесвітнього дня дитини, який слід відзначати, як день всесвітнього братерства та розуміння між дітьми і сприяння благополуччю дітей усього світу. Урядам було запропоновано самостійно обрати дату для цього дня.

20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 40 років по тому, 20 листопада 1989 року, – Конвенцію про права дитини. Конвенція ООН про права дитини – це угода між країнами. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу. Держави-сторони взяли на себе обов’язок поважати і забезпечувати всі права дитини, передбачені Конвенцією. Основна ідея Конвенції полягає в найкращому забезпеченні інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які повинні забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі дітей у житті суспільства.

family

Саме на останній вимозі Конвенції й зосереджена робота проекту «Нова оселя», який реалізується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Одним з основних завдань проекту є інтеграція дітей, які постраждали від конфлікту на Сході України та анексії АР Крим, до місцевих громад, куди вони переїхали зі своїми сім’ями, шляхом заохочення їх до участі у житті місцевої громади.


Більше про Проект Нова Оселя ви можете дізнатися за посиланням: http://www.lhsi.org.ua/index.php/uk/proekti/88-nova-oselia

3-4 листопада  у Києві громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за фінансової підтримки Європейського Союзу організувала тренінг на тему: «Форми роботи з батьками дітей, які зазнали впливу війни». Захід проходив у рамках курсу: «Розвиток компетентності надавачів послуг дітям та сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема дітям із числа внутрішньо переміщених осіб».    

P61103 141553  P61103 150505  P61103 155134

Співавторами курсу стали:  Фундація «Міжнародна ініціатива з розвитку дітей» (Нідерланди) та факультет психології Університету ім. Т. Шевченка.          

Фасилітаторами заходу були: доктор психологічних наук, професор, національний тренер з питань соціальної та інтеграційної підтримки, в.о. завідувача кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка – Олена Чуйко, експерт з питань емоційної компетентності – Олена Боговарова та національний тренер з питань підвищення батьківського потенціалу та забезпечення прав дітей – Оксана Мельниченко.   

P61103 160545  P61104 092413 P61104 100905

Учасниками тренінгу стали представники бюджетних установ та громадянського сектору з Києва та Одеської області.     

У перший день тренінгу учасники ознайомились з особливостями мотивування батьків щодо забезпечення прав дітей та розвиток у них комунікативних навичок. А також дізналися про особливості організації та ведення груп взаємопідтримки.   

14925460 1130492573699511 2584699581899402373 n 14947674 1129053960510039 7074911487660331787 n

Другого дня учасники отримали інформацію про шляхи залучення дітей до участі в інформаційних кампаніях про права дітей та обмінялись власним досвідом про результати роботи з надання допомоги дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема щодо інтеграції дітей з числа ВПО у приймаючі громади. Завершенням другого дня став міні-практикум із профілактики емоційного вигорання.     

Після закінчення тренінгу кожен учасник отримав сертифікат щодо проходження курсу підвищення кваліфікації.     

0g6MO74VgeM 7 pb5KHlHEk  

А ось що самі учасники говорять про тренінг:


Подопригора Анна, реабілітаційний центр Св. Павла (м. Одеса):  На таком тренинге получаешь новые знакомства и то, что мы можем друг друга дополнить и поделиться опытом является важным фактором. Методологии, к сожалению, очень мало, поэтому я хожу на такого типа тренинги – на них есть практика!        

Не хватает самого количества таких тренингов. Хотелось, чтобы их было больше. Хочется чаще встречаться, потому что в таких группах мы взаимодействуем, обмениваемся опытом. Я бы сделала тренинги чаще, но не двухдневный, а однодневный тренинг с насыщенной практикой. Таким образом, нам будет легче отслеживать новые тенденции и практики в работе.

Наталія Костюк, директор центру сім'ї Дарницького району міста Києва: Я ждала этот тренинг, потому что дети и семьи, которые переехали в результате военных действий  – это основная сфера работы нашего центра. Этот тренинг был для меня очень нужен, потому что эти знания – продолжение той работы, которой я занимаюсь не первый год. Очень жаль, что я не взяла с собой психолога нашего центра, который занимается этой работой каждый день. Мне кажется, что на таких тренингах надо обучать именно практиков.


Оксана Сорницька головний спеціаліст відділу праці та соціально- трудових відносин управління соціального захисту населення (м. Подільськ Одеської обл.)            

О программе я узнала от наших коллег и заинтересовало, конечно то, что здесь можно почерпнуть много информации о работе не только с семьями, но и с детками, это то, что нам очень поможет в их  социально-психологической адаптации у нас в городе. Потому что люди приезжают с травмами войны и нужно помочь им реинтегрироваться в наше общество. По этому хотелось бы участвовать в программах и пользоваться опытом других населенных пунктов в которых уже есть опыт применения, знакомиться с этим опытом и брать лучшее.  Очень понравилась вчера Оксана (Мельниченко, авт.), которая рассказывала про группы взаимопомощи – это очень хорошее начинание,  которое можно применить у нас в городе, нужно подумать на какой основе и на какой базе можно это сделать. 

26 жовтня 2016 року з 16.00 до 18.00 наша організація проводить вебінар на тему: «Психолого педагогічні методи роботи з дітьми, які потребують особливої уваги».

Доповідачка – Доктор психологічних наук, доцент Олена Чуйко.

Для участі у вебінарі можна зареєструватись за посиланням:

https://lhsiwebinars.clickmeeting.com/my-conference/register

«Labor and Health Social Initiatives» (LHSI)Партнери

Stop TB Partnership State Service of Ukraine on HIV/AIDS and Other Socially Dangerous Diseases Всеукраїнська Мережа ЛЖВ МБФ Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні European Union ВБФ Фонд Ріната Ахметова Розвиток України Зупинимо туберкульоз в Україні 2o XEtwFU3YtoK1tL2FZ6UAuuMICJYZdDATqf5LgW9I Федерація професійних спілок України

 

Електронна приймальня для пацієнтів TB Europe Coalition ВБФ USAIDPEPFAR Deloittebspr logo