21.07.2016 за підтримки Проекту Нова Оселя, який впроваджується МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” (LHSI) за фінансуванням Європейської комісії у приміщенні Одеського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, м. Одеса відбулось установче засідання робочої групи зацікавлених бюджетних та недержавних організацій, які надають допомогу дітям ВПО та їх сім’ям.

У відповідь на виклики виявлені в ході дослідження Проекту Нова Оселя фахівці LHSI запропонували розробити узгоджений план дій різних провайдерів психосоціальних послуг для дітей у громадах з метою кращої координації, раціонального використання ресурсів та кращого забезпечення адресності у наданні послуг. Під час зустрічі Ілона Єлєнєва, директор LHSI, представила міжнародний досвід розробки психосоціальних програм по роботі з дітьми, які зазнали впливу війни та звернула уваги на основні ризики щодо розвитку дітей, які мають бути адресовані подібними програмами на місцевому рівні в першу чергу.

Недержавні організації – учасники зустрічі – підкреслювали своєчасність та необхідність координації зусиль з метою уникнення дублювання активностей з ВПО, адже в місті Одесі працює багато волонтерських/ініціативних груп та досвідчених НДО. За результатами зустрічі учасники підтримали ініціативу та домовились про співпрацю. Усі охочі державні та громадські організації, які працюють в м Одеса можуть долучитися до роботи групи, яка буде працювати протягом липня-вересня 2016 року.

За додатковою інформацією можете звертатися до координатора діяльності проекту Нова Оселя в Одеській області Тараса Кошевого за тел 0930003600 або email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

20160721 111131 2

20 липня 2016 року в м. Одесі в рамках проекту «Нова оселя» відбувся круглий стіл за участі директора LHSIІлони Єлєнєвої та експертів проекту, директора Одеського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Емми Андреасян та Одеського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлії Гайдаржі, а також фахівців цих центрів, представників відповідних департаментів Одеської обласної адміністрації, керівників та фахівців центрів соціальних служб, служб у справах дітей, управлінь освіти, молоді та спорту державних адміністрацій м. Подільська та м. Белгород-Дністровська, представників низки громадських організацій м. Одеси та області. Учасники зібрання зацікавлено обговорювали звіт за проведеним дослідженням потенціалу провайдерів психосоціальних послуг та презентували власні практики роботи з дітьми та сім’ями ВПО у громадах, також вони підтримали основні результати, висновки та рекомендації дослідження. Проведений захід став певним форумом для учасників соціально-психологічної роботи з дітьми та сім’ями ВПО, на якому вони започатковували або зміцнювали професійні контакти, обмінювались думками та досвідом, планували майбутні справи.

DSCN2199 2

DSCN2201 2

23 червня 2016 року Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) провела круглий стіл, присвячений обговоренню результатів дослідження потенціалу провайдерів послуг дітям з числа ВПО та їх сім’ям у громадах.

DSC 3269 1

Круглий стіл «Презентація результатів дослідження потенціалу провайдерів послуг дітям з числа ВПО та їх сім’ям у громадах» відбувся у рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених осіб у місцевих громадах Києва та Одеської області», який організація реалізує МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні.

DSC 3274 1

У засіданні круглого столу взяли участь:

Олександра Магурова - радник Міністра соціальної політики України з питань переселенців по м. Києву;

Руслан Колбаса – Директор Департаменту захисту прав дитини та усиновлення Міністерства соціальної політики України;

Ганна Старостенко – заступник голови Київської міської державної адміністрації;

Ілона Єлєнєва – директор Міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»;

представники міжнародних, державних, неурядових та волонтерських організацій, які опікуються питаннями внутрішньо переміщених осіб і забезпечують необхідну допомогу дітям-переселенцям та їх сім’ям.

 

Чи легко бути «новеньким»? Кожен, кому в дитинстві доводилось переходити до нової школи або переїзжати з батьками до іншого району чи міста памятає, як непросто було в перші дні, а, можливо й місяці, адаптуватися до нового класу, приживатися у новому дворі, спілкуватися, заводити нових друзів, заслуговувати на повагу та визнання, позбуватися не завжди приємного ярлика «новенький», ставати «своїм» у «чужому» оточенні, яке згодом ставало «своїм», близьким та звичним.  

З подібним феноменом, але, нажаль, у масштабах країни, зіткнулась Україна внаслідок анексії Криму та тимчасової окупації частини своєї території на сході держави.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН),за 2015 рік наша країна посіла 4 місце у світі за кількістю внутрішньо переміщених осіб (1,6 млн.) після Колумбії (6,9 млн.), Ємену (2,5 млн.) та Південного Судану (1,8 млн.), при загальній кількості у світі – близько 41 млн. осіб.

Однак масовий виїзд громадян з окупованих територій обумовлений не лише бажанням змінити місце проживання - це, насамперед, бажання зберегти спокій, а деколи навіть життя, собі та своїм близьким.

Адаптуватись та інтегруватись до нових громад дітям та сім’ям ВПО допомагає низка бюджетних та громадських організацій, волонтерів, донорів та простих громадян. Статистика надавачів послуг для дітей та сімей ВПО свідчить про те, що найбільш затребуваною після термінової гуманітарної допомоги для них є кваліфікована психосоціальна підтримка (понад 30% серед всіх послуг).

Проведення дослідження практик надання психосоціальної підтримки дітям із числа внутрішньо переміщених осіб та їх сім’ям для їх інтеграції та розвитку у нових громадах, визначення потреб і прогалин у діяльності провайдерів послуг для цієї цільової групи на прикладі м.Києва та Одеської області (м.Одеса, м.Чорноморськ та м.Южне) стало одним з перших кроків реалізації Проекту.

 Дослідницька група МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» визначила низку прогалин у роботі з дітьми ВПО на місцевому рівні, серед яких низький рівень потенціалу надавачів послуг, відсутність єдиного узгодженого розуміння поняття «інтеграція» щодо дітей із числа ВПО та їх сімей, відсутність розуміння батьками поведінкових особливостей дітей, які пережили травматичний досвід, а також посттравматичний стресовий розлад у батьків, не дозволяє забезпечити належну та вчасну допомогу такій дитини, що може обумовити значний вплив на здоров’я та розвиток дитини в подальшому.

«Ми інколи самі винні в тому, що розвинули у деяких сімей ВПО споживацький підхід (зокрема це стосується мешканців місць компактного проживання). Та «позитивна дискримінація», яка часто використовувалась провайдерами послуг на початкових етапах роботи з дітьми ВПО (формування окремих класів у школах, надання подарунків до свят лише цим дітям, організація та проведення заходів спеціально для них тощо) негативно впливала на їх інтеграцію та відношення до них місцевого населення» - представник волонтерської організації для ВПО, м. Одеса (цитата з дослідження).

«Ми маємо розвивати комплексні психосоціальні послуги для дітей ВПО та їх сімей у громаді, активно залучаючи й місцевих мешканців до співпраці. Але передусім нам потрібно привчитися ставити потреби всебічного розвитку дитині на перше місце. В школі, в сім’ї, в громаді. - зазначила директор Міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» Ілона Єлєнєва. - Саме з цією метою ми спільно з партнерами розпочали впровадження проекту «Нова Оселя» і плануємо надалі створити й підтримувати майданчик для співпраці неурядових та державних провайдерів».

Про важливість реалізації таких проектів зазначили як директор Департаменту захисту прав дитини та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса, так і Колобова Ярослава – Директор Київського міського центру соціальних
служб для сім’ї, дітей та молоді
, адже вони: «дають можливість не лише побачити та усунути недоліки, але й отримати суттєву підтримку там, де держава та місцеві органи влади на сьогодні цього зробити ще не в змозі».

DSC 3352 1

Більш детальну інформацію про проект «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених осіб у місцевих громадах Києва та Одеської області» можна дізнатись за телефоном: 044-529-12-99, 044-528-21-27. Матеріали круглого столу доступні за наступними посиланнями:

- звіт за результатами дослідження 

- презентація дослідження

 

МГО "Соціальні ініціативи з озорони праці та здоров'я" взяло участь у заході Київського міського цетру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді" - 12 червня 2016 року на території бази відпочинку "Ізумрудна" в м. Києві відбувся фестиваль зі спортивної риболовлі поплавковою вудкою з берега для учасників АТО та їх сімей.

DSC 2785

DSC 2791

DSC 2424

Від нашої організації було організовано консультаційний пункт з питань туберкульозу.

DSC 2351

DSC 2810

На фестиваль прибули 40 сімей учасників АТО, а також бійці, які проходять реабілітацію в госпіталі. Загалом присутніми на фестивалі були 150 людей.

Організаторами заходу стали: Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ВГО «Громада рибалок України», за підтримки рибальського товариства «Double Perch».

Основною метою заходу став відпочинок наших захисників в колі сім’ї, з риболовлею, спілкуванням між собою та просто моральним відпочинком на природі. В той часи, коли татусі ловили рибу, для дружин та дітей були організовані майстер-класи та цікаві розваги. Впродовж дня учасники фестивалю могли випити чаю, кави та приготитись солодощами.

DSC 2480

DSC 2654

МГО "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я" в рамках проекту «Тобі слід знати про туберкульоз» (що, втілюється за фінансової підтримки проекту USAID|«Посилення контролю за туберкульозом в Україні») надало можливість кожному бажаючому пройти обстеження щодо виявлення симптомів туберкульозу, отримати інформацію щодо можливостей виявлення та лікування, виміряти тиск та проконсультуватись із медичним працівником, залученим за проектом.

DSC 2682

27 травня в приміщенні Ржищівської міської бібліотеки відбувся захід для осіб похилого віку, які знаходяться на обліку в Ржищівському міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на тему: «Бібліотека та люди похилого віку». Працівники бібліотеки розповідали присутнім про важливість бібліотеки як для молодого покоління, так і для людей поважного віку.

575644534

 

4656976654

 

 

22 травня 2016 р. в Маріїнському парку Київським міським центром для сім’ї, дітей та молоді було організовано Фестиваль сімейних цінностей «В родинному колі». Такий захід проходив вперше та був спрямований на посилення потенціалу сім'ї у формуванні навичок безпечної поведінки, в тому числі щодо підтримання здорового способу життя. В цьому контексті дуже доречними були консультації щодо ризиків та симптомів захворювання на туберкульоз, тому в рамках Фестивалю Консультативний пункт щодо попередження захворювання на туберкульоз, організований на базі Міського ЦСССДМ (в рамках проекту «Тобі слід знати про ТБ» МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки Проекту USAID|Посилення контролю за туберкульоз в Україні) забезпечив можливість отримання інформації про туберкульоз, консультацій та проходження скринінг-анкетування. Всього під час заходу було проінформовано і проведено скринінг-анкетування про ризики захворювання на туберкульоз - 123 осіб, з них : 70 осіб з числа сімей, які опинилися в СЖО, 51 особа - ВПО та 2 особи - учасники 

 Untitled 1     Untitled 2

* Скринінг-анкетування - швидкий та надійний інструмент для самовизначення ступеню ризику для вашого здоров'я, зокрема щодо туберкульозу. За посиланням можна заповнити анкету он-лайн. За результатами опитування Ви зрозумієте, чи є потреба негайно звернутись до вашого сімейного лікаря. Додатково, за бажанням, є можливість отримати консультацію у нашого спеціаліста за адресою м. Київ, вул. Довженка 2 (Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді). Тел. 4561128, моб. (067) 3283252.

13 травня начальник відділу управління соціального захисту населення Н.В. Юхименко провела для всіх присутніх в територіальному центрі захід на тему «Субсидії в Україні». Вона докладно розповіла що таке субсидії, про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, як оформити субсидію та ін. В процесі розповіді гості ставили додаткові запитання Н.В. Юхименко на які вона охоче відповідала.

 

IMG 20160510 122808

На запитання «Що більше за все запам’яталось у перші дні табору? Які ваші перші враження?» учасники та учасниці журналістського клубу табору «Вершина Соколу»  майже в один голос вигукують «нічна гра», «уроки лідерства й акторського майстерства». Найменші обожнюють майстер класи з миловаріння – пригадує одна з членкинь команди репортерів, які отримали у цей день завдання зібрати враження учасників табору й викласти ці враження стисло у внутрішньотаборовій газеті gnizdo.ua. Це незвичайне видання: тут не тільки висвітлюються анонси найближчих подій, але й збирають враження, думки та поради дітей – учасників табору. В такий спосіб організатори табору навчають учасників мистецтву творення новин, заохочують їх брати активну участь у таборовому житті, а також проводять оцінку своєї роботи.

5

 

 4

«Гніздо сокола» - незвичайний табір. Цього року, завдяки підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Нова Оселя», цей табір вперше з’явився на щорічному скаутському збору-поході «Козацькими шляхами» й об’єднав близько 100 дітей з Київщини та Одещини із сімей внутрішньо-переміщених осіб. Анастасія, психолог табору, радо поділилася своїми враженнями з керівником проекту «Нова Оселя» Ілоною Єлєнєвою, директором МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я». «Наші діти – надзвичайні. По-перше, вони дуже активні. Вони хочуть взяти участь у якомога більшій кількості майстер-класів і конкурсів. Такий інтерес дуже мотивує й нас до роботи. По-друге, дуже вигадливі. До речі, можете привітати нас, вчора саме хлопець з «Вершини Сокола» здобув нагороду за самий талановитий винахід. Його уявний «шишкозбирач» набрав найбільше голосів у загально таборовому конкурсі ЮНІСЕФ й ми цим дуже пишаємось.»

2

3

Оксана, помічниця досвідченого голови табору Дмитра, з промовистим ніком «Сказка», полишає підопічних самостійно куховарити свій (можливо перший у житті) український борщ для загального Конкурсу Борщу, щоб докладніше розповісти чим цей табір такий особливий. «Чимало дітей вперше відпочивають у наметовому таборі, отже добре, що в нас були і палатки, і карімати і ліжники. Весною ще досить прохолодно, отже найперше, що діти брали із собою, це теплі речі. Взагалі, речей порівняно небагато. Кожен табір проходить по-різному. Цього разу дуже затребуваними, як ми бачимо, є базові життєві навички, навички виживання в лісі, розпалювання багаття та ін. Це частина звичайної скаутської підготовки, але, якщо ще нещодавно більшим попитом користувались тяга до творчості, винаходів, то зараз найбільший інтерес викликають базові навички виживання у екстремальних ситуаціях. Це вплив воєнних дій в країні на дітей і це зрозуміло. Ми не обмежуємо дітей, а даємо їм вибір. Кожна дитина в таборі заохочується поспілкуватися й взяти участь у якомога більшій кількості майстер-класів та заходів. Ми тут усі як одна родина, допомагаємо один одному, адже це - головна мета скаутінгу».

1

Канал не знайдено

«Labor and Health Social Initiatives» (LHSI)Партнери

Stop TB Partnership State Service of Ukraine on HIV/AIDS and Other Socially Dangerous Diseases Всеукраїнська Мережа ЛЖВ МБФ Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні European Union ВБФ Фонд Ріната Ахметова Розвиток України Зупинимо туберкульоз в Україні International Child Development Initiatives Федерація професійних спілок України

 

Електронна приймальня для пацієнтів TB Europe Coalition ВБФ USAIDPEPFAR Deloitte