27 лютого 2017 року Україна відзначає 26 років з Дня ратифікації «Конвенції про права дитини». Конвенція була прийнята 20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН. Україна підписала її ще 21 лютого 1990 року, але на законодавчому рівні вона була прийнята тільки через рік. Конвенція ООН про права дитини – це угода між країнами, в якій записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Ратифікація Конвенції означає, що уряд країни зобов’язується забезпечити дітям зростання у безпечних та сприятливих умовах, маючи доступ до високоякісної освіти та охорони здоров’я, а також високий рівень життя.  

DSC 0229

  Конвенція містить повний перелік прав дитини: на життя, на ім’я, на набуття громадянства, на піклування з боку батьків, на збереження своєї індивідуальності, право бути заслуханою у ході будь-якого розгляду, що стосується дитини; право на свободу совісті та релігії; право на особисте та сімейне життя; недоторканість житла; таємницю кореспонденції; право користуватися найдосконалішими послугами системи охорони здоров’я; благами соціального забезпечення; на рівень життя, необхідний для її розвитку; на освіту; на відпочинок; на особливий захист: від викрадень та продажу, від фізичних форм експлуатації, фізичного та психічного насильства, участі у військових діях; право на вжиття державою всіх необхідних заходів щодо сприяння фізичному та психічному відновленню та соціальній інтеграції дитини, яка стала жертвою зловживань або злочину.

Метою «Конвенції про права дитини» є встановлення стандартів для захисту дітей від зневаги та образ, з якими вони стикаються до певної міри щодня в усіх країнах. У ній приймаються до уваги різні культурні, політичні та економічні особливості держав, що є дуже важливим фактором. На першому плані у цьому документі стоять права дитини. Права, викладені в Конвенції, умовно можна поділити на три частини.

  Забезпечення: право володіти певними речами, отримувати певні послуги та мати доступ до того й того (мова йде про ім’я та громадянство, медичний догляд, освіту, відпочинок та ігри, опікування інвалідами, сиротами та біженцями).

  Захист: право бути захищеним від дій, що завдають шкоди дитині (наприклад, від розлучення з батьками, залучення до воєнних дій, комерційної, економічної чи сексуальної експлуатації, фізичного чи психічного знущання тощо).

  Участь: Дитина має право бути почутою, коли приймаються рішення, що стосуються її життя. Підростаючи, дитина повинна мати дедалі більше можливостей брати участь у житті суспільства, готуватися до самостійного життя, користуватися правами свободи думки та  слова, вибору культури, релігії та мови.

Саме на останній частині Конвенції й зосереджена робота проекту «Нова оселя», який реалізується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Одним з основних завдань проекту є інтеграція дітей, які постраждали від конфлікту на Сході України та анексії АР Крим, до місцевих громад, куди вони переїхали зі своїми сім’ями, шляхом заохочення їх до участі у житті місцевої громади.

 

14 лютого у Національній бібліотеці України для дітей, Благодійний фонд розвитку бібліотеки відкрив Центр творчої та психологічної реабілітації дітей з числа внутрішньо переміщених осіб «Крок до майбутнього».

11

Благодійний фонд розвитку Національної бібліотеки України для дітей – один з переможців конкурсу грантів у рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених осіб в Києві та Одеській області», який впроваджується Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

22

Анексія Криму та події на Сході України призвели до значного переміщення громадян всередині України. Від цих подій страждають найбільш уразливі категорії населення, зокрема, діти. Через зміну звичного оточення – місця проживання, напругу в родині, втрату близьких та друзів, діти отримують психологічні травми, живуть у стресі, тому їхній розвиток може опинитися під загрозою. Головна мета даного центру – створити адаптаційно-релаксаціний простір, де пануватиме толерантна атмосфера розуміння і підтримки, де діти відчуватимуть себе затишно і впевнено, зможуть розслабитися, знайти однодумців серед однолітків, займатися у гуртках, творчо розвиватися.     

33                                                                            

Захід був розрахований на різні вікові категорії дітей. Протягом сімейного свята маленькі гості біблілотеки приймали участь у майстер-класах «Дарунок власними руками», інтерактивній вікторині «Мандруємо українськими казками», байкотерапії «Я вам байку розкажу…», переглянули лялькову виставу для дошкільнят «Допитливе жабеня».        

44                           

Після завершення офіційної частини заходу, для грантерів проекту «Нова оселя» було проведено робочу зустріч з керівництвом МГО "Соціальні ініціативи з озорони праці та здоров'я" та партнерами організації. На зустрічі обговорили перші кроки проектів, які реалізують грантери, а також шляхи та можливості співпраці між урядовими організаціями, ЦССДМ та організаціями громадянського суспільства, які приймають участь у проекті «Нова оселя».

55

9 лютого 2017 року у Палаці дітей та юнацтва Соломянського району міста Києва у рамках проекту «Нова Оселя», який фінансує Європейський Союз, відбулася робоча зустріч щодо реалізації проекту «Ком’юніті центр для всебічного розвитку дітей та молоді з числа ВПО та СЖО для їх інтеграції в громаду».

16640843 1286893028065769 6489664155626101861 n

Учасники обговорили шляхи взаємодії між НУО, ЦССДМ, школами та закладами позашкільної освіти на рівні громади. Окреслили шляхи співпраці та обміну досвідом.

16602668 1286893068065765 6492335869468309633 n

 

Крім цього, зафіксували напрямки роботи в п’ятисторонньому меморандумі щодо співробітництва, яке має сприяти в реалізації проекту «Ком’юніті центр для всебічного розвитку дітей та молоді з числа ВПО та СЖО для їх інтеграції в громаду», а саме:

- сприяти навчанню та розвитку, а також наданню соціальної підтримки талановитій творчій молоді та дітям з числа внутрішньо переміщених осіб;

- сприяти поліпшенню якості життя незахищених верств населення, відповідно до компетенцій сторін;

- сприяти розвитку та реалізації ініціатив дітей та молоді;

- здійснювати пошук та залучення ресурсів для соціальної підтримки дітей із сімей ВПО та СЖО з місцевої громади.

Наша організація рада поділитися з Вами успіхами та здобутками проекту«Нова Оселяінтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей у місті Києві та Одеській області» та представити Вашій увазі звіт за результатами проекту за 2016 рік:

Untitled 1

Untitled 11111

14 лютого о 10.30 у Національній бібліотеці України для дітей за адресою вул. м. Київ, вул. Я. Корчака, 60, Благодійний фонд розвитку бібліотеки відкриває Центр творчої та психологічної реабілітації дітей з числа внутрішньо переміщених осіб «Крок до майбутнього».

Благодійний фонд розвитку Національної бібліотеки України для дітей - один з переможців конкурсу грантів у рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених осіб в Києві та Одеській області», організатором якого є Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Запрошуємо відвідати сімейне свято, під час якого діти та батьки матимуть можливість взяти участь  у майстер-класах, інтерактивній вікторині, переглянути лялькову виставу для дошкільнят чи отримати консультацію психолога. Дістатися до бібліотеки можна автобусом № 47 або маршрутним таксі № 540 від станції метро «Нивки» до зупинки «Дитяча бібліотека».

 

Прес-реліз заходу знаходиться за даним посиланням.

З 2 по 10 січня в селі Красноїлля Івано-Франківської області відбувся зимовий табір «Зимограй». Проведення табору – реалізація чергового етапу проекту «Нова оселя» для дітей із сімей вимушено переміщених осіб. Цьогоріч «Зимограй» відвідали 56 дітей (51 киянин та 5 одеситів) віком від 9 до 14 років.           

15822797 737605433069625 2000664660096617782 n 1                                                                                             

Влітку 2016 року завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу та сприяння міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» у рамках проекту «Нова оселя» у Черкаській області вже відбувся скаутський табір «Витоки». Але враховуючи пору року, активності та час перебування дітей були різними.

15822849 737606869736148 568736312088416089 n 1

Активності у «Зимограї» були досить різноплановими. Це й творчі майстерні (виготовлення новорічних ялинкових прикрас, розучування колядок та українських народних пісень, танці, міхенді), різноформатні вечірні заходи (стартінейджер, ігрові програми, дискотеки), денні ігри (квіддіч), прогулянки, зокрема 2 походи в гори.

15940564 1719781688313111 2370784297121918771 n 1

За словами учасників табору, найбльше вражень вони отримали від організації вечірніх вогників та фінального вечору на вулиці, сповненого теплих слів та побажань одне одному. Додому діти повернулися натхненні та щасливі. На прикінці перебування більшість з них вже не хотіла лишати табір, адже за цей час, кожен мав змогу знайти собі хороших друзів.

16105845 1719781744979772 5671172729216355972 n 1

Підсумки конкурсу грантів

Конкурс грантів для неприбуткових організацій в рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей ВПО в м.Києві та Одеській області», який реалізується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за фінансової підтримки Європейського Союзу, завершено. З майже півсотні заявок до підтримки було відібрано 13 проектів:

 • «KidsHub - простір інтеграції та розвитку дітей та батьків переселенців у Києві»: сприяння розвитку та інтеграції дітей і батьків переселенців у місцевій громаді Києва шляхом залучення їх до активної участі у заходах з реалізації інноваційних проектів додаткової освіти та профорієнтації дітей. Громадська організація «Кримська діаспора», м.Київ

 • «Сприяння інтеграції родин, дітей і підлітків з числа ВПО як запорука здоров’я громади»: Сприяння соціальній інтеграції родин ВПО, особливо дітей і підлітків, у новій для них громаді Дарницького району м. Києва, подолання бар’єрів, налагодження соціальної взаємодії та комунікацій між приймаючою громадою та ВПО через активну спільну участь у соціально значущій діяльності громади.

  Громадська організація «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив», м.Київ

 • «Ми зможемо»: Впровадження моделі соціальної інтеграції дітей та підлітків, включаючи ВПО, в період переходу їх до самостійного життя за програмою «Як стати успішним» на прикладі роботи міського молодіжного клубу.

  Благодійна організація « СІМ`Я», м.Одеса

 • «Під дахом»: Створення клубу позашкільної та додаткової шкільної освіти для дітей та підлітків ВПО з залученням місцевих однолітків.

  Благодійна організація “Благодійний фонд “СВОЇ”, м.Київ

 • «Центр творчої молоді «Sharks pen.ua»: поширення обізнаності щодо реалізації та захисту прав дітей у громадах шляхом створення актуального молодіжного видання силами самої молоді м.Києва та Одеської області, включаючи ВПО.

  Громадська організація «Кримська правозахисна ініціатива», м.Київ

 • «Від порозуміння до добросусідства»: Сприяння налагодженню порозуміння, взаємодопомоги, взаємопідтримки та добросусідських відносин між дітьми, які вимушено переїхали з зони проведення АТО в м.Київ та Одеську область і дітьми з сімей місцевих громад (діти військовослужбовців, волонтерів, дітьми з ПС та ДБСТ), шляхом організації спільної діяльності на базі дитячого табору «Лісова Застава» та розвитку його інфраструктури (Київська обл., Вишгородський район, смт. Димер).

  Благодійна організація «Всеукраїнський благодійний фонд «За право на життя», м.Київ

 • «Успішні та дружні»: Сприяння інтеграції та розвитку молоді ВПО у нових громадах шляхом залучення їх до активної участі в заходах на базі молодіжного клубу разом з місцевими однолітками, проведення комплексних тренінгів з розвитку особистості.

  БО « Міжнародний благодійний фонд гарних справ», м.Київ

 • «Проведення спортивно-розважальних міжшкільних змагань серед школярів міст Южне, Чорноморськ та Білгород-Дністровськ ( Одеська обл.) в рамках ІІ етапу всеукраїнських змагань Kids Athletics Games»: сприяння інтеграції та розвитку дітей із числа ВПО шляхом залучення їх до активних занять фізичною культурою і спортом, здорового способу життя разом з місцевими однолітками.

Благодійна організація «Спорт заради миру», Одеська область

 • «Ком’юніті центр для дітей та молоді»: створення комфортного простору для інтеграції та всебічного розвитку дітей та молоді з числа ВПО та їх місцевих однолітків у місцевій громаді міста Києва.

  Громадська організація «Молодіжна організація «Відрада», м.Київ

 • «Створення центру денного перебування дітей та сімей з числа ВПО в м. Подільськ Одеської області»: створення умов для належного функціонування та розвитку сімей з дітьми, як учасників АТО, так і ВПО, забезпечення належного розвитку та захисту прав дітей.

  Громадська організація «Одеський обласний осередок ліги соціальних працівників України», Одеська область

 • «Адаптація та інтеграція підлітків з числа ВПО в рамках діяльності підліткового клубу «TeenerZone»: забезпечення інтеграції та соціальної адаптації підлітків ВПО шляхом діяльності підліткового клубу із застосуванням різноманітних стратегій та практик активної участі молоді у вирішенні власних проблем.

  Громадська організація «ЕЛЕОС-УКРАЇНА», м.Київ

 • Проект інтеграції дітей ВПО «Ми єдині»: Забезпечення психосоціальної інтеграції та розвитку дітей ВПО з особливими потребами у місцевих громадах шляхом їх залучення до творчості та активної участі у заходах обласного Центру психосоціальної підтримки дітей ВПО, знайомства з етнокультурним розмаїттям місцевих громад.

Громадська організація «Асоціація «Ренесанс Одеси», м. Одеса та Одеська область

 • Центр творчого розвитку та психологічної реабілітації дітей з числа внутрішньо переміщених осіб «Крок до майбутнього»: створення центру творчого розвитку та психологічної реабілітації дітей з числа ВПО на основі індивідуальної та групової роботи з дітьми, забезпечення умов для їх творчості, проведення індивідуальних консультацій психолога, тощо. До роботи центру в першу чергу буде залучено дітей з місць компактного проживання ВПО.

  Благодійна організація «Благодійний фонд розвитку Національної бібліотеки України для дітей», м.Київ

  Вітаємо переможців та запрошуємо всіх зацікавлених до співпраці!

«Labor and Health Social Initiatives» (LHSI)Партнери

Stop TB Partnership State Service of Ukraine on HIV/AIDS and Other Socially Dangerous Diseases Всеукраїнська Мережа ЛЖВ МБФ Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні European Union ВБФ Фонд Ріната Ахметова Розвиток України Зупинимо туберкульоз в Україні 2o XEtwFU3YtoK1tL2FZ6UAuuMICJYZdDATqf5LgW9I Федерація професійних спілок України

 

Електронна приймальня для пацієнтів TB Europe Coalition ВБФ USAIDPEPFAR Deloittebspr logo